Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesinde Öğrenci Olmak

Evet bu tercih döneminde belki yardımım dokunur diyerek size bu yazıyı yazma ihtiyacı hissettim.Merak ettiğiniz bazı konuları soru cevap şeklinde buraya yazacağım.

1) Kampüs hakkında bilgi verir misin?
– Kampüs olarak Farabi Kampüsü yani ana kampüs şehir içindedir. Karşısında 67 Burda AVM ve kampüsün etrafında her geçen yıl çoğalan kafeler vardır. Tıp Fakültesinin, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri MYO’nun bulunduğu kampüs şehir merkezine oldukça uzakta olup (Yaklaşık 10-15 km) dolmuşlarla kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

2) Zonguldak hakkında bilgi verir misin?
– Zonguldaktan beklentiniz ne doğrultuda bilmiyorum ama eğer Eskişehir gibi İzmir gibi barlar sokağı olsun gece hayatı durmasın gibi düşünceleriniz varsa büyük hayal kırıklığı yaşarsınız. Diyorsanız ki ben sahile oturur çay simit yaparım onunla bile mutlu olurum gayet yeter size bu şehir. He bu arada merdivenler şehridir. Yürümeyi sevmiyorsanız ben yokuş çıkmam çıkamam diyorsanız Zonguldak yine size olmaz. 

3) KYK yurtları nasıldır ? 
– Farabi Kampüsü içinde 6 kişilik odaları olan WC-Banyonun oda içerisinde olmayan Erkek yurdu ve 4 kişilik WC-Banyo odada kız öğrenci yurdu vardır.  Ayrıca ana kampüse (Farabi) yakın 3-4 kişilik odalı WC-Banyo oda içerisinde bulunan yeni erkek KYK yurdu yapıldı. (Biraz yokuş çıkmanız gerekir. Ben 6 kişilik olan yurtlarda kalıyorum.) Birde İbni Sina Kampüsünde (Sağlık Kampüsünde) büyük bir KYK kız öğrenci yurdu da bulunmaktadır.

4) Kampüste yaşam nasıl ?
– Ana kampüs 7-24 hiç durmayan kapanmayan bir kampüs. Güzel havalarda gecenin 3-4’ünde bile voleybol,basketbol oynayan yada paten kayan insanları görebilirsiniz. Kantinleri güzeldir. Kütüphanesi güzeldir. Sınav haftaları boş bulamayacağınız 2 adet çalışma salonu ve 1 adet kütüphanesi mevcuttur. 1 adet de sağlık kampüsünde (İbni Sina Kampüsü) çalışma salonu ve kütüphane vardır. Sağlık kampüsündeki (İbni Sina Kampüsü) daha güzel. 

5) Ulaşım ? 
– Ulaşım konusuna gelecek olursak Ankara ve İstanbul’a neredeyse her saat araç bulabilirsiniz. Tren ile Karabük yolculuğu yapabilirsiniz. Karabük – Safranbolu gezebilir, Bartın ve Amasra’ya Zonguldak merkezden her saat araç bulabilirsiniz.

6) Sosyal Hayat? 
– Zonguldak Devlet Tiyatrolarını mutlaka takip etmenizi öneririm. Gayet uygun fiyatlı ve gayet güzel başarılı oyunlar. Sinema, canlı müzik gibi aktiviteler de mevcuttur.

7) Hava Durumu ? 
– Hava durumu konusuna gelecek olursak tipik bir Karadeniz şehri. Ormanlık ve çok yağmur yağıyor. Gerçekten çok yani kafanızdaki çoktan da çok. 🙂 Kısaca böyle. Sormak istediğiniz soruları aşağıya yorum yazabilirsiniz. Burdan soru takip edemem diyenler instagram hesabım @kdryldz14 yada @kadiryildizphotography hesabımdan ulaşabilir.

One thought on “Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesinde Öğrenci Olmak

  1. Süper 🙂 sanki ben yazmış gibiyim bu yazıyı zonguldak hakkında söylenebilecek her şeyi söylemişsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir